skip to Main Content

ERGONOMİK İŞ İSTASYONU ÇÖZÜMLERİ

Müşterinizin iş istasyonunda birkaç kolay ayarlama, günlük rutinlerinde büyük bir fark yaratabilir. Artan konfor, sağlık, performans ve verimlilik. Fellowes 4 Zone Approach® ve çeşitli ergonomik iş istasyonu çözümleri ile üretken kalmaları ve çalışmalarını sürdürmeleri için kötü çalışma alışkanlıklarını ve riskleri nasıl önleyebileceklerini keşfetmelerine yardımcı olun.

Bölgeler, şirket ofisleri, ev ofisleri veya mobil ofis iş ortamlarında en sağlıklı çalışma için sağlık risklerini tespit eder ve dört temel alanda iyi bir duruşu sağlar.

 Bölgelere yönelik sıralama, Avrupa Sağlık ve Güvenlik mevzuatı temelinde işverenin bireyin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde  işyerini uyarlanmasının sandalyeyle başlaması gerektiğini, ardından ellerin, gözlerin ve diğerlerinin takip ettiğini vurgular.

SIRT GERİLİMİNİ
ÖNLER

Uygun desteğe sahip olmayan bir sandalyede oturmak, dolaşım bozukluğuna, sırt rahatsızlığına ve genel yorgunluğa neden olabilir.

BİLEK BASINCINI
ÖNLER

Bir klavyede veya laptop bilgisayarda , saatlerce yazmak, bileklerinize ağrı ve rahatsızlık verebilir.

BOYUN GERGİNLİĞİNİ
AZALTMAK

Bilgisayarınızın ekranını görmek için başınızı yukarı veya aşağı eğmek, boyun ve sırtınıza baskı yapabilir.

HAREKETSİZLİĞİ
AZALTMAK

Kalp hastalığı, obezite, kanser ve diyabet gibi sedanter çalışmanın sağlık risklerini aktif olarak azaltmak için oturma ve ayakta durma arasında geçiş yapın.

İŞLETMELER İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

Kötü çalışma alışkanlıkları işletmeler için kötüdür. İşletmelerin, çalışanlarının nerede ve ne zaman olursa olsun, güvenli ve rahat bir şekilde çalışmasını sağlamak yasal bir zorunluluktur. Uygulama görevi 90/270/EEC AB Direktifi uyarınca işverenin yasal yükümlülüğüdür. Yeni çalışanlar istihdam ederken ve mevcut çalışanlar için çalışma ortamı değiştiğinde (konum değişikliği, iş görevleri, yeni çalışma masası veya bilgisayar gibi) bir iş istasyonu risk değerlendirmesi yapınız. Bu çalışanlarınızla ilgilendiğinizi gösterecektir.

EŞSİZ ÖZELLİKLERE SAHİP ERGONOMİK ÇEŞİTLER

Müşterilerinizin daha konforlu, düzenli ve üretken bir çalışma alanı oluşturmasına yardımcı olmak için kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunuyoruz. Ürünlerimiz çalışma hayatlarını daha basit, daha doğru ve daha güvenli hale getirmek için çalışma alanlarını, ekipmanlarını ve iş akışlarını optimize etmek üzere tasarlanmıştır.

FIRA UYGUNLUK

FIRA International, bağımsız bir Ergonomi Akreditasyonudur.

Bu logo, ilgili ürünün AB Sağlık ve Güvenlik Mevzuatına uygun olduğunu gösterir:

BS EN ISO 9241 Görsel ekran terminalleri (VDT’ler) ile ofis işleri için ergonomik gereksinimler: Bölüm 5: 1999, iş istasyonu düzeni ve postural gereksinimler.

MICROBAN®

Bu simgeye sahip ürünler, aktif hijyen için Microban® anti-bakteriyel korumayı kullanarak ofisinizi daha temiz ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olur.

HEALTH-V™ KANALI

Patentli Health-V ™ Kanal bilek destek aralığı, el bileği rahatsızlıklarını ve yaralanmaları önlemek için medyan sinir üzerindeki baskıyı azaltmaya yardımcı olur.

Back To Top